Program eTwinning Kolory wiosny

foto 2018-03-18

Nasze przedszkole dołączyło do kolejnego projektu eTwinning. Tym razem jest to projekt związany z zagadnieniami dotyczącymi: roślinności budzącej się do życia, zwierząt i ich zwyczajów oraz występujących zjawisk atmosferycznych. Każde zagadnienie będzie rozwijało wiedzę o przyrodzie, otaczającym świecie, a także utrwalało kolory. Projekt nosi nazwę „Kolory wiosny”. Na platformie TwinSpace razem z partnerami projektu będziemy dzielić się pomysłami realizowanymi w naszych przedszkolach. Realizacja projektu będzie trwała 4 tygodnie (cały marzec).Będzie realizowany tydzień zielony, żółty, niebieski oraz czerwony. Naszymi partnerami są Czechy oraz Turcja.

Projekty te maja na celu wspieranie współpracy bliźniaczych przedszkoli w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. W ramach programu eTwinning dwa różne przedszkola, z dwóch różnych krajów europejskich, wykorzystując podczas trwania projektu narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), wymieniają informacje i wiedzę podczas przeprowadzania wspólnego pedagogicznego przedsięwzięcia.

Więcej zdjęć można zobaczyć w kąciku przedszkolaka "ŻABKI"